Harry Potter – jak młody chłopak odnajdzie się w świecie czarodziejów?

Harry Potter to seria książek brytyjskiej autorki Joanne Kathleen Rowling o młodym czarodzieju, który spędził spory kawałek dzieciństwa w niemagicznym świecie. Teraz musi odnaleźć się w magicznej rzeczywistości i razem z przyjaciółmi stawić czoło złym mocom, które na niego czyhają. Czy będzie potrafił tego dokonać?

Pierwszy raz w Hogwarcie

Harry Potter był rocznym dzieckiem, gdy jego rodzice zostali zamordowani przez największego złego czarodzieja w historii świata magii – Lorda Voldemorta. Po 10 latach spędzonych u swojej niemagicznej rodziny pojawia się w Hogwarcie, aby poznać świat swoich rodziców. Jego pojawienie się w świecie magii wzbudza spore zainteresowanie. Żyjąc w świecie mugoli, czyli niemagicznych ludzi Harry nie był świadomy, ani tego, że jego rodzice zostali zamordowani, ani tego, że jako jedyny przetrwał atak Voldemorta. Teraz wszyscy chcą go poznać i okazują mu swoje zainteresowanie. Większość myśli, że Lord Voldemort już nigdy nie powróci, ale czy na pewno?

Pierwsze starcie z Voldemortem

Już na początku swojej drogi w Hogwarcie chłopiec wraz z nowopoznanymi przyjaciółmi Ronem i Hermioną musi stawić czoło Voldemortowi. Jest on osłabiony i próbuje wykraść ze szkoły kamień filozoficzny, który przywróci mu ciało i dawny blask, a także da nieśmiertelność. Na przestrzeni 7 tomów Harry musi kilkukrotnie mierzyć się z Voldemortem, aż dochodzi do ostatecznej walki. Który z nich wygra? Czy świat magii znowu spowije mrok jaki panował za czasów Voldemorta?

Ekranizacja powieści

Seria o młodym czarodzieju składa się z 7 tomów. Kolejno są to: “Kamień filozoficzny”, “Komnata tajemnic”, “Więzień Azkabanu”, “Czara Ognia”, “Zakon feniksa”, “Książę półkrwi” oraz “Insygnia śmierci”. Każda z wydanych powieści została przeniesiona na duży ekran. Powstał film, w którym role trójki głównych bohaterów zagrali Daniel Radcliffe (Harry potter kreatywne), Rupert Grint (Ron Weasley) oraz Emma Watson (Hermiona Granger). Zarówno książki jak i filmy odniosły ogromny sukces i cieszą się popularnością do dnia dzisiejszego.