Harry Potter — świat magii dla każdego

Historia młodego czarodzieja, który mieszkał u swojego wujostwa i otrzymał niezwykły list z tajemniczego Hogwartu, zaczęła powstawać w wagonie kolejowym. J.K. Rowling, notując pierwsze sceny z kultowej dziś opowieści o przyjaźni i wiary w coś wyjątkowego, nie spodziewała się, że tworzy historię, którą pokochają miliony. To jedna z najsłynniejszych opowieści, która została przeniesiona na ekrany kin i za każdym razem przyciągała ogromną rzeszę fanów.

O czym jest Harry Potter?

Harry Potter to historia o sierocie, która w dniu swoich 11 urodzin odkrywa zupełnie nowy świat, którego częścią byli jego rodzice. Chłopiec, który wyrusza z pomocą półolbrzyma Hagrida w swoją pierwszą przygodę w świecie magii, nie jest świadom znaczenia swojego przeznaczenia, ani pochodzenia. Historia Harry’ego Pottera to opowieść o dojrzewaniu, o poszukiwaniu przyjaciół, próbie zrozumienia przeszłości i walki o swoją przyszłość. W książkach i filmie siły dobra i zła, tolerancji i uprzedzeń stają do walki na śmierć i życie. I do samego końca nie jest pewne, która ze stron wygra tę potyczkę.

Dlaczego warto przeczytać serię?

Każda książka i każdy film z serii Harry’ego Pottera jest na swój sposób wyjątkowy. Z każdą odsłoną, czytelnik i widz poznaje nowe zakątki i kurtuazje świata czarodziejów, razem z kolorowymi i interesującymi bohaterami. J.K. Rowling przeplata losy bohaterów z niepozornymi stworzeniami magicznymi, zaprasza do zabawy dobre postacie, jak i te złe. Każdy odbiorca może śledzić losy Harry’ego, a także innych postaci, które przechodzą swoje metamorfozy.
W opowieści nie znajduje się wyłącznie wesoły i kolorowy, magiczny świat. Autorka wplata także mroczne aspekty magii i natury ludzkiej. Bohaterzy dowiadują się, czym jest strata, rozczarowanie, zawód i żałoba. Harry Potter to opowieść, która uczy o wielu aspektach życia, pokazuje jak mierzyć się ze strachem, ze smutkiem i jak podnieść się po porażce. Jednocześnie jest to piękna opowieść o przyjaźni i o ludziach, którzy mogą na sobie polegać.